Uszczelki samoprzylepne do okien i drzwi: jak zakładać?
Autor: Zespół Forbox
Aug 22, 2019
Kategoria bloga
Uszczelki samoprzylepne do okien i drzwi: jak zakładać?

Mikroguma samoprzylepna jest niezwykle wytrzymałym materiałem, który uzupełnia stolarkę drzwiową i okienną w zabezpieczeniu przed zimnem, kurzem, hałasem i owadami. Jedynym warunkiem zadowalającego efektu jest ich prawidłowa aplikacja do powierzchni. Jak je założyć?

Przed rozpoczęciem przyklejania najważniejszym etapem jest przygotowanie podłoża. Uszczelka posiada wytrzymały klej, który potrafi bez żadnych uszczerbków przetrwać nawet dłużej niż jeden sezon. Aby tak się stało, musimy zadbać o czystość miejsca naklejenia. W pierwszej kolejności dokładnie czyścimy futryny okien i drzwi, a następnie odtłuszczamy za pomocą benzyny lub nawet zwykłego płynu do naczyń. Po wyschnięciu możemy przystąpić do naklejania.

Uszczelka samoprzylepna do drzwi i okien wymaga dokładnej aplikacji, dlatego warto przyłożyć się do idealnego wklejenia jej bez fal i pozostawiania otworów między łączeniami. Jest to jednorazowe zadanie, ponieważ klej szybko wiąże się z powierzchnią. Należy naklejać je bez pospiechu, systematycznie odrywając kolejną warstwę paska zabezpieczającego. Prawidłowo założona gwarantuje pełną funkcjonalność.

Napisz komentarz

Tagi bloga