Filtruj według

Wysokość

Wysokość

Materiał

Materiał

Kolor

Kolor

Profil

Profil

Uszczelki do okien i drzwi

Okna i drzwi są elementami budynku, które powodują największe straty ciepła, a dodatkowo zdarza się, że posiadają zbyt niską akustyczność. Dla większego zabezpieczenia oraz dalszej prawidłowej cyrkulacji powietrza rekomenduje się uszczelki samoprzylepne.

Dzięki materiałom, z jakich zostały wykonane, czyli głównie gumy EPDM, wykazują bardzo dużą odporność na działanie warunków atmosferycznych. Uszczelki najczęściej stosuje się jako zabezpieczenie do drzwi i do okien. Elastyczna i gumowa substancja dopasuje się w każde miejsce. Silnie działający klej nie pozwala na jej przesuwanie i odklejanie. Po zastosowaniu widać ogromną różnicę w ubytkach ciepła, dlatego w większości miejsc systematycznie wymieniane są one na nowe przed przyjściem zimy. Jest odporna na mróz, ale również temperatury sięgające nawet 150 stopni. Nie straszny jest im jakikolwiek deszcz, kurz czy insekty. Jest to najlepszy sposób na wygłuszenie pomieszczenia lub zabezpieczenie przed niszczeniem powierzchni, szczególnie tych drewnianych. Dzięki zamontowanej uszczelce ograniczamy korozję oraz hałas związany na przykład z zamykaniem drzwi. Ponadto stanowi ochronę przed powstawaniem wilgoci.

Samoprzylepne uszczelki można dopasować pod względem kształtu, jak i długości. Wystarczy przecięcie miękkiej gumy nożykiem. Należy pamiętać, że sam montaż powinien być dokładny, ponieważ klej łapie szybko i mocno. Uszczelki ulegają wyczerpaniu więc dla zachowania prawidłowych funkcji, należy je systematycznie wymieniać na nowe.

Jest 14 produktów(y).

Pokazano 1-14 z 14 pozycji