Filtruj według

Szerokość

Szerokość

Uszczelki samoprzylepne Grafit

Uszczelki na bazie grafitu o zastosowaniu przeciwpożarowym są wyprodukowane zgodnie z obowiązującymi normami. Pod wpływem temperatury zwiększają swoją objętość nawet 35-krotnie, co opóźnia rozprzestrzenianie się ognia przez fugi i szczeliny. Dobrze się sprawdzają do zabezpieczeń ciągów komunikacyjnych takich jak drzwi, ościeżnice, klapy. Uszczelka składa się z odcinka materiału na bazie grafitu, warstwy kleju i taśmy zabezpieczającej. Wydają się być cięższe i twardsze niż uszczelki uniwersalne, co jest związane z właściwością ekspandowania (pęcznienia).

Materiał grafitowy powstaje z popularnego minerału, pochodnego od węgla, który może być stosowany jako naturalny suchy smar. Najpopularniejsze zastosowanie grafitu tu oczywiście wkład ołówkowy. Z grafitu robi się też ogniotrwałe cegły, farby odporne na korozję, środki polerskie i oczywiście uszczelki. W naszym sklepie znajdziesz duży wybór uszczelek grafitowych. Różnią się przede wszystkim rozmiarem. Natomiast kolor jest zawsze ten sam – grafitowy. O to, jak dobrać najlepszy rozmiar uszczelki ognioodpornej, możesz zapytać naszych kompetentnych doradców. Na pewno pomogą!

Tabela techniczna:

Kolor czarny
Gęstość [g/cm3] 1,2 ± 15%
Temperatura pęcznienia [oC] Ok. 150
Współczynnik pęcznienia ≤ 35,97
Ciśnienie pęcznienia [N/mm2] 0,393
Klasa odporności ogniowej >60 min

Producentem oferowanym przez nas uszczelek grafitowych jest firma Alfaseal, której dystrybutorem jest sklep Samoprzylepne.net. 

Aktywne filtry