Filtruj według

Wysokość

Wysokość

Szerokość

Szerokość

Uszczelki olejoodporne

Uszczelki olejoodporne mają bardzo bogaty wachlarz zastosowań i są niezmiernie przydatne podczas wielu prac remontowo-budowlanych. Doświadczony specjalista posiada pełną wiedzę o tym jakie uszczelki należy użyć. Oto kilka istotnych informacji na temat uszczelek, które mogą okazać się przydatne.

Jakie uszczelki olejoodporne wybrać?

Wszelkiego rodzaju uszczelki czy to domowe czy przemysłowe stosujemy w określonych warunkach:

  • by jak najlepiej uszczelnić dwie przylegające powierzchnie i zmniejszyć ich wzajemne oddziaływanie – w takim przypadku najlepiej sprawdzają się uszczelki samoprzylepne,
  • by uszczelnić przestrzeń, gdzie stykają się dwie powierzchnie – są to głównie uszczelki na wszelkiego rodzaju krawędzie,
  • by odpowiednio chronić krawędzie – są to tak zwane osłony krawędzi.

Przy wyborze uszczelek samoprzylepnych, które są także olejoodporne, interesować powinny nas dwa wymiary:

  • wysokość,
  • szerokość.

Uszczelki olejoodporne: jak przebiega montaż?

Gdy znamy te wymiary, możemy przystąpić do montażu. W przypadki tych uszczelek jest on bardzo prosty. Zrywamy taśmę zabezpieczającą i umieszczamy uszczelkę na żądanej powierzchni. Kolejnym ważnym parametrem jest długość rolki, na jakiej dana uszczelka jest sprzedawana.

Do produkcji uszczelek olejoodpornych używa się neoprenu. Jest to materiał o bardzo dobrych właściwościach, doskonale sprawdza się na powierzchniach, gdzie wymagane jest oliwienie. Gdy wiemy już jaki rodzaj uszczelki jest nam potrzebny, możemy dokonać właściwego wyboru i przystąpić do prac związanych z montażem uszczelnień.


Pobierz: Karta techniczna uszczelek neoprenowych

Jest 12 produktów(y).

Pokazano 1-12 z 12 pozycji

Aktywne filtry